myPhone 1070 Chiaro – maksymalna prostota obsługi

Perfekcyjne wykonanie i dbałość o szczegóły

Telefon myPhone 1070 ChiaroKolejny z telefonów przeznaczonych dla osób starszych, mimo, iż wydany w 2009 roku, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem i deklasuje konkurencję (przynajmniej w oczach niektórych użytkowników) z działki tak zwanych „senior fonów”. Mowa tu o modelu 1070 Chiaro znanej i bardzo szanowanej firmy myPhone, której telefony cieszą się absolutnie perfekcyjnym wykonaniem i dużą dbałością o szczegóły.

Model, o którym tutaj wspominam, od razu po premierze zaklasyfikowany został do serii Simple Life, gdyż cechuje go mega prostota w czasie codziennego użytkowania.

myPhone 1070 Chico jest jednym z prostszych modeli senior fonów, co nie znaczy wcale, że jest niewart uwagi. „Chiaro” świetnie nadaje się jako prezent dla osób starszych (grupa docelowa – osoby po pięćdziesiątce), osób słabo widzących, a także dla osób wymagających opieki, czyli ciężko chorych. Trzeba zaznaczyć, że telefon przeznaczony jest głównie do dzwonienia i odbierania połączeń, a także wysyłania krótkich wiadomości sms.

Wybrane funkcje tego modelu

Z ciekawszych funkcji telefon posiada:

 • radio FM
 • latarkę diodową
 • tryb głośnomówiący
 • organizer
 • kalendarz oraz budzik

Można więc śmiało powiedzieć, że pod względem dodatkowych funkcji telefon nie wyróżnia się spośród innych tego typu telefonów na rynku, jednakże – jak dobrze wiadomo – w tego typu telefonach nie o mnogość funkcji chodzi, lecz o prostotę użytkowania.

Dane techniczne mPhone’a

A oto podstawowe dane techniczne telefonu:

 • Pasmo – 900 / 1800
 • Wymiary W x S x G – 108 x 50 x 17 mm
 • Waga – 100 g

Cechą wartą uwagi w telefonie myPhone 1070 Chiaro - i większości telefonów dla osób starszych – jest tak zwany przycisk S.O.S., znajdujący się z tyłu obudowy i spełniający znakomicie swoje zastosowanie w przypadku osób wymagających opieki, czyli ciężko chorych, bądź po prostu starszych użytkowników. Po naciśnięciu tego pomarańczowego przycisku, zostaje wezwana pomoc awaryjna, a także włącza się głośny sygnał alarmowy, który może przestraszyć napastnika, bądź za pomocą sygnału wskazać, w którym dokładnie pomieszczeniu znajduje się osoba potrzebująca pomocy. Następnie telefon wysyła SMS-a z prośbą o pomoc pod cztery zdefiniowane wcześniej numery telefonu (np. do dzieci lub rodziców, lekarza, firmy ochroniarskiej czy na pogotowie). Po rozesłaniu SMS-ów aparat w trybie głośnomówiącym inicjuje połączenia z numerami z listy alarmowej. Ponadto telefon posiada akumulator litowo-jonowy o pojemności 1150 mAh, co według danych producenta wystarcza na około 168 godzin w czasie gotowości, oraz 4 godziny ciągłych rozmów.

Stylowy wygląd telefonu

myPhone 1070 Chiaro posiada bardzo mocny i stylowy wygląd, co jest atutem większości telefonów marki myPhone.

Telefon wykonany został bardzo solidnie, profesjonalnie i z ogromną dbałością o szczegóły, co potwierdzić mogą liczne pozytywne komentarze użytkowników tego telefonu zamieszczone w Internecie. Wyświetlacz zajmuje jedną trzecią całości urządzenia i mimo, iż jest monochromatyczny to informacje wyświetlane na nim są wyjątkowo szczegółowe, a litery i cyfry duże i czytelne. Klawiatura wykonana jest z plastiku, natomiast cyfry i litery wygrawerowane na klawiszach w kolorze białym są bardzo duże i wyraźne, w związku z czym telefon idealnie nadaje się dla osób starszych i słabowidzących. Oprócz dwunastu klawiszy oznaczonych literkami, cyframi i znakami znajdziemy również przycisk służący do przewijania tekstu i dwie słuchawki do odbierania i kończenia rozmów.

Polecam ten model – zdecydowanie!

myPhone 1070 Chiano to znakomity telefon znanej marki, dla osób ceniących sobie prostotę obsługi, jeżeli poszukujesz telefonu służącego do dzwonienia i pisania sms-ów – myślę, że ten telefon spełni Twoje oczekiwania.

Nasi Czytelnicy znaleźli ten serwis przez następujące frazy kluczowe:

 • myphone 1070 chiaro
 • myphone
 • telefon dla emerytów
 • myphone dla osob starszych
 • myphone 1070


Leave a Reply